Зробити будинок теплим і заощадити - реально!
Проблемою сучасного світу є енергозбереження. Інформація актуальна на 2025 г. Перш за все це пов'язано зі зростаючими цінами на енергоносії, що змушує багатьох задуматися над тим як заощадити свої гроші і електроенергію. І основним способом вирішення даної проблеми, природно, виступає процес збільшення рівня енергоефективності приміщень і будівель за допомогою їх утеплення.
Так, найбільш популярним стає метод утеплення стін мінеральною ватою і на це є причини. Але щоб зрозуміти популярність даного методу, варто розібратися в тому, що таке мінвата і в чому її переваги і недоліки.
Мінеральна вата являє собою волокно, яке утворюється з мінералів базальтової групи. Найчастіше, це розплави гірських порід і доменних шлаків. Своїми властивостями мінвата аналогічна властивостям азбесту, але при цьому, на відміну від азбесту, вона не містить в собі шкідливих речовин.
Мінеральна вата буває трьох видів:
- скляний;
- базальтовий;
- кам'яний.
Відмітною якістю матеріалу є вогнестійкість. Так, мінеральну вату виробляють у вигляді матів і плит, які користуються більшою популярністю. Щільність плити = 80кг / м3. Товщина буває 5, 10 або 15 см. стандартним вважається розмір 60х1200 мм або ж 50х1000 мм.
До безперечних переваг даного матеріалу слід віднести:
- відносно недорогий матеріал;
- має високі теплоізоляційні властивості;
- має звукоізоляційні властивості;
- не плавиться;
- не піддає корозії металеві предмети, які постійно з нею контактують;
- податлива і м'яка, чо дозволяє без праці вирівнювати стіни;
- не змінює властивостей під час експлуатації;
- практично не деформується;
- не придатна для життєдіяльності комах, гризунів та інших мікроорганізмів.
Що стосується недоліків мінеральної вати-існує думка, що її застосування може привести до захворювання легенів. Частково це правда. Але при цьому необхідно розуміти, що сама по собі мінеральна вата нешкідлива, а небезпечна для здоров'я її пил. Тобто, варто дотримуватися простих правил при ремонті та експлуатації, і ніяких проблем зі здоров'ям не виникне.
Основним же недоліком мінвати вважається її сприйнятливість до вологи. Але це вирішувана проблема, яка усувається за допомогою паробар'єра.
Також, при утепленні стін мінватою необхідно ретельно її закріплювати, щоб вона не осіла.
Зрозуміло, що переваги мінеральної вати очевидні, а недоліки настільки незначні, що при виборі матеріалу для утеплення стін не варто і сумніватися в тому, що мінвата прекрасно підійде вам, щоб зробити будинок теплим і при цьому заощадити.
Середня ціна 442 грн/м² на основі прайс-листів від 62 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: