У сучасному світі з'являється все більша кількість нових приладів, які працюють від електрики. Інформація актуальна на 2024 г. Зараз неможливо уявити квартира або будинок, в яких немає електропровідня. Від її якості залежить безпека оточуючих. Тому при будівництві або ремонті житла прокладку електропроводки краще довірити професіоналам.
Спочатку потрібно скласти схему монтажу електропроводки: визначитися з кількістю і місцем установки розеток і вимикачів. За нормами передбачено одну розетку на 6 м2, а для кухні та ванної – дві. Але при складанні плану обов'язково враховуйте потужність приладів, які стоять в кожній кімнаті. Згідно з цією схемою будуть проводитися наступні роботи.
Фахівці можуть запропонувати кілька способів монтування електропроводки в квартирі:
1.Прихована-дроти ховають в конструкціях або в спеціальних штробах в стіні. Їх роблять у вигляді поглиблень шириною 20 мм і глибиною 25 мм, які потім закладають штукатуркою.
2. Відкрита-проводять по поверхні стін або стелі, кріплячи дроти безпосередньо до них. Потім їх закривають спеціальними, декоративними коробами. Рекомендована така проводка для дерев'яних будинків.
3. Комбінована-використовують попередні два методи в тих місцях, де вони найбільш підходять.
При прокладці проводів в квартирі слід врахувати такі нюанси:
- кабелі повинні бути мідними;
- горизонтально прокладаємо провід від стелі на відстані не менше 11 см, від плінтуса-40 см;
- по вертикалі - не менше 10 см від кутів прорізів;
- від труб розміщуємо не ближче 40 см.
Розмір кабелю залежить від того, що він з'єднує. Можуть знадобитися такі їх види: ВВГ-5х6; ВВГ-3х2,5; ВВГ-3х1,5; ВВГ-2х6.
Потрібно пам'ятати - не можна прокладати дроти по горизонталі, щоб не пошкодити їх надалі при свердлінні дірок.
Найпоширеніша серед майстрів проводка-прихована. Прокладання такої електропроводки в квартирі починається від місця розводка провід. При її монтажі виконують такі види робіт:
1. Встановлюють УЗО і автовимикач в щитку.
2. Роблять штроби згідно зі схемою.
3. Кріплять дроти за допомогою спеціальних скоб.
4. Встановлюються коробки під розетки і вимикачі.
5. Штукатуряться всі поглиблення.
6. Перевіряємо всі стики.
7. Підключаємо до мережі подачі струму.
На сайті представлені ціни на монтаж електропроводки, виходячи з основних виконаних робіт. Більш точно спецісліст-електрик може сказати тільки після огляду квартири. Адже на її зміну можуть вплинути багато факторів:
- кількість розеток, вимикачів і світильників;
- спосіб прокладки кабелю;
- площа приміщення;
- стан щитка та ін.
Звертайтеся до професіоналів нашого сайту. Вони швидко і якісно виконають роботи, а так само допоможуть скласти схему монтажу і вибрати необхідні матеріали. Працюємо за принципом ціна-якість.
Середня ціна 23 грн/м.пог. на основі прайс-листів від 75 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: