Вертикальне планування дороги. Інформація актуальна на 2025 г. Основні нюанси
Висипка щебенем дороги - дуже часте напрямок в облаштуванні заміських ділянок і приватних будинків. При плануванні гравійних доріг, весь процес мало чим відрізняється від прокладання звичайних доріг в містах.
Весь процес можна умовно розділити на сім основних етапів:
- Для початку, знімається верхній шар грунту, борозни викопуються до глибини 30-40 см.Після того, як всі роботи з планування і попереднього викопування проведені, шар грунту потрібно ущільнити за допомогою спеціального катка. Для цього найкраще використовувати професійне обладнання і запросити для виконання всіх робіт на найвищому рівні профільних фахівців. Їх можна знайти на нашому сайті, де кожному користувачеві надані унікальні можливості для пошуку підрядників для максимально швидкого і ефективного виконання всіх будівельних або ремонтних робіт.
- Нижній шар майбутньої гравійної дороги вистилається геотекстилем. На даний момент, це один з найбільш використовуваних матеріалів при вистиланні доріг, шар геотекстилю накладається після кожного нового шару гравію.
- Для підвищення підсумкової якості дороги, вистилається спеціальна піщана подушка, яка значно розширює спектр можливих напрямків для прокладання дороги навіть через пересичені вологою і грунтовими водами ділянки. Піщана подушка повинна бути товщиною 20-40 см.після цього, шар піску ущільнюється ще раз спеціальним катком.
- Після шару геотекстилю і піску викладається додатковий шар грубозернистого щебеню. Найкращим при прокладанні доріг, беручи до уваги рекомендації топових профільних фахівців в будівництві, є використання щебеню з зернистістю 40-70 на один елемент. Така дорога, навіть після вистилання щебеню, знову ущільнюється катком. Дуже важливо кілька разів старанно ущільнити шар дороги для того, щоб під час несприятливих погодних умов покриття не розшарувалося.
- Зверху прокладається додатковий шар геотекстилю, потім Дорожня сітка, бита цегла (іноді можна застосувати бетонні уламки, все в залежності від характеристик грунту, на якому виконується прокладання дороги).
- Для вистилання верхнього шару дороги рекомендується використовувати щебінь більш дрібної фракції, з зернистістю 20-40 міліметрів (товщина шару дрібнозернистого щебеню становить близько 10-20 сантиметрів, в залежності від кліматичних умов і характеристик грунтового покриву).
- Після планування дороги і покриття всіма необхідними матеріалами, необхідно ретельно вирівняти поверхню. В ідеалі використовувати грейдер або іншу професійну техніку. З боків покриття в обов'язковому порядку риються двосхилі дренажні канави для того, щоб дощова вода не вбиралася в поверхню дороги.
- Завершальним етапом будівельних робіт є розклинцювання поверх підстави. Використовується дрібнозернистий щебінь з розміром гранул в 5-20 мм, який викладається тонким шаром і теж старанно укладається. Після розклинцювання дороги будівельні роботи можна вважати завершеними.
При плануванні доріг настійно рекомендується залучитися допомогою професійних будівельників. Звертайтеся на нашу онлайн-платформу для пошуку підрядників, які швидко і якісно виконають всі профільні роботи з притриманням норм найвищої якості.