При будівництві будинку і проведенні до нього різних комунікацій виникає потреба в проведенні земляних робіт. Інформація актуальна на 2024 г. Найчастіше для цього використовують спецтехніку. Але виникають випадки, коли її підгін до ділянки Неможливий. На допомогу прийдуть робітники, які вироблять відрив траншеї або котловану вручну.
Перед початком копки траншеї вручну необхідно проаналізувати властивості грунту, так як від його складу залежить вартість роботи. Якщо він сипучий, що рухається, з близьким підходом до поверхні підземних вод, то процес сильно ускладнитися. А відповідно і збільшиться ціна. Тому при кожному окремому його вигляді застосовують різні технології зміцнення стін траншеї, визначаються з оптимальною її глибиною. Найбільш поширені види грунту:
- глиниста і щільна земляна - не вимагають прокладки опалубки;
- з високим рівнем водності, піщана і супіщана – вимагають обов'язкового виставлення опалубки, відкачування води.
Від того, для яких цілей буде використовуватися траншея, залежить і технологія її копки вручну:
1. Під водопровід-використовують прямокутний, трапецевидний і змішаний вид відриву. Глибина риється близько 1,8 м.
2. Під каналізацію і газопровід – риють канави з похилими стінами. Розміри залежать від ширини труби, але глибину краще робити не менше 1 м.
3. Під фундамент-підпирають опалубкою стіни і використовують гідроізоляцію. Глибина повинна бути 1,5-2 м, а ширина 0,5 м.
Важливо пам'ятати, що для зміцнення укосів використовують Розпірки або їх цементують.
Застосовують таку технологію найчастіше при відрив малоглиблених котлован під будівництво приватних будинків і господарських будівель. Їх глибина теж прямо пропорційно залежить від стану грунту. Так для:
- піщаної це 1 м;
- сучесчаной-1,25 м;
- глини і суглинки-1,5 м;
- болотистої-2 м.
При цьому обов'язково встановлюємо на стіни укоси з підпорами, які їх захищають від просідання і обвалів.
Запам'ятайте! Якщо грунтові води розташовані близько до поверхні, необхідно додатково спорудити водовідлив. Він спалить бути закритим або відкритим – все залежить від кількості води.
Проаналізувавши пропозиції на ринку можна побачити, що вартість ручних робіт трохи нижче механізованих. А збільшення або зменшення вартості залежить від таких факторів:
- виду грунту;
- розмірів траншеї або котловану;
- рельєфності місцевості;
- пори року;
- обсяг робіт;
- терміновості виконання послуги.
На нашому сайті є багато пропозицій від фахівців, які виконають копку котловану або траншеї вручну, і ціна послуги виставлена за 1 куб.При цьому майстри за домовленістю можуть зробити зворотну їх засипку методом прошаркової трамбування, вивезти, перенести або розкидати по ділянці залишки землі. При необхідності ще й очистять територію від сміття.
Середня ціна 576 грн/м.куб. на основі прайс-листів від 35 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: