Дерево-це екологічно чистий матеріал, тому власники будинків все частіше виконують обшивку вагонкою стін і стель. Інформація актуальна на 2025 г. В цьому випадку звичайно ж мається на увазі дерев'яна вагонка, так як її пластиковий аналог не підходить для таких цілей. Пластикову вагонку можна використовувати для обробки балконів і менш значущих приміщень.
У цього способу обробки є свої переваги. Дерево дозволяє стінам і стелі дихати, захищає від появи цвілі і не вимагає особливого догляду, а також поклейки шпалер. Відбувається природна вентиляція, що захищає від утворення парникового ефекту. Ну якщо правильно підібрати колір і фактуру вагонки під загальний дизайн кімнати, то інтер'єр стане ще більш красивим. І наостанок, в дерев'яному будинку (або в будинку з дерев'яною обробкою) завжди затишно і тепло. Перший варіант підходить не всім, а ось обшивка будинку вагонкою всередині - не така вже й дорога процедура.
Важливо! Вагонку з хвойних порід дерева не можна застосовувати в приміщеннях, де трапляються різкі перепади температур. Справа в тому, що від цього на поверхню почнуть виділятися смоли. Тоді поверхня буде липкою і негарною.
Перш ніж починати обшивку, варто визначитися з напрямком укладання. Воно буває різних типів:
Насамперед встановлюється решетування. Її виготовляють з брусків 50 x 25 мм.вони повинні бути розташовані перпендикулярно панелям. Поверхня під латами обов'язково потрібно обробити протигрибковим складом.
Перша панель щільно закріплюється на каркасі за допомогою потайного кріплення (кляймерів) або саморізів. Кожну наступну панель вагонки слід вставляти в паз попередньої і також прикріплювати до обрешітки. При необхідності виконується обрізка вагонки під потрібний розмір. Вирізати отвори для труб, світильники необхідно за спеціальною технологією.
Увага! Перед початком роботи по обшивці дерев'яну вагонку слід просушити. Панелі повинні мати таку ж вологість, як і вологість повітря в приміщенні. В іншому випадку вся конструкція може деформуватися.
Щоб зробити все красиво і якісно, потрібна точність, навички та дотримання всіх правил і норм. Якість обшивки безпосередньо впливає на термін служби всього покриття. Наприклад, якщо неправильно кріпити панелі або зробити каркас, то через деякий час вагонка може деформуватися, тріскатися і отримати поганий вигляд. Щоб цього не сталося, зверніться до професійних майстрів, яких можна знайти на нашому сайті. Для цього достатньо створити тендер, вказавши обсяг і нюанси робіт. Фахівці самі відгукнутися на вашу заявку. Ціна обшивки вагонкою за м2 відрізняється у кожного майстра, так що у Вас є можливість підібрати собі підходящий варіант. При великих обсягах робіт або великій довжині панелей, варто найняти бригаду з двох або більше фахівців.
Середня ціна 227 грн/м² на основі прайс-листів від 28 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: