Терасна дошка являє собою палубний настил з планок, який мало схильний до атмосферного впливу. Інформація актуальна на 2025 г. Цей матеріал хороший для обробки підлоги і найчастіше його використовують на балконах, подіумах біля басейнів, прибудинкових територіях і так далі. Щоб монтаж терасної дошки в Запоріжжі вийшов безшовним і рівним, слід знати деякі нюанси його укладання. Якщо ви ніколи не робили такої роботи, тоді найкраще скористатися послугами фахівців, яких можна знайти на будівельному порталі RABOTNIKI.UA. також тут можна подивитися вартість укладання терасної дошки.
Нюанси укладання терасної дошки, ціна
Правильне укладання терасної дошки, яка зможе прослужити багато років, залежить від безлічі факторів і знань нюансів. Розглянемо їх.
- Дошка виготовляється з двох матеріалів: використовується масив модрини, ясена, тика, сосни та інших, а також ДПК або деревно-полімерний композит. Кожен з них має свої переваги і недоліки, завдяки яким їх застосовують в різних сферах.
- Заздалегідь потрібно підготувати матеріали та інструменти, які можуть стати в нагоді: куточки, лаги, планки для торця, шурупи-саморізи, заглушки, пила, рівень, викрутка, скоби, рулетка, маркер, свердла з дрилем.
- Перед початком монтажу слід звернути увагу на такі фактори, як кліматичні умови місцевості, якість матеріалу і складність роботи. Від цього буде залежати і ціна всієї роботи. Можливо, доведеться робити додаткові конструкції або обробку матеріалу.
- Укладання можна проводити закритим і відкритим способом, по діагоналі або палубним методом.
Безшовний монтаж терасної дошки: як виконати
Перш ніж викладати планки, рекомендується їх розмістити на кілька діб в тому місці, де вона буде змонтована. Це необхідно для зрівнювання температури дошки і вулиці. Додатково не рекомендується монтувати дошку в зимовий час, коли температура стає нижче нуля.
Сам процес роботи буде виглядати наступним чином.
- Готуємо підставу. Для цього слід створити дренаж, влаштувати "подушку" з бетону мінімум в десять сантиметрів завтовшки. Щоб опади добре відходили, робимо бетонну основу в десять сантиметрів завтовшки. Можна виконати ухил невеликого розміру паралельно лагам.
- Далі робимо монтаж лаг терасної дошки. Заздалегідь підготуйте анкерні болти, а сам лаг буде проводитися на бетонну основу. Залиште довжину між лагами не більше сорока сантиметрів. Якщо під час монтажу планок вони впираються в перешкоду, тоді потрібно залишити компенсаційний зазор. Це необхідно для того, щоб в теплу пору року дошка могла розширюватися.
- Далі укладаємо безпосередньо планки вироби: встановлюється на лагу, далі на неї ставиться Початкова кліпса за допомогою самореза і в паз кліпси вставляється дошка. Далі все йде за аналогічною схемою.
- Якщо при установці дошки виникає момент, коли вони будуть довжиною менше 0,8 метра, тоді будова вимагає більшої стійкості. Для це потрібно покласти не менше трьох лагів, які будуть виступати в якості опори. Краї виробів не повинні виходити більш ніж на п'ять сантиметрів за лаги.
- Заключний етап установки-це "наведення краси". Встановлюємо торцеві заглушки або торцеві планки – вони приховають всі щілини по краях. Далі видаляємо стружку, пил і т. д.
Професійно і якісно всю роботу зможе виконати тільки майстер. Скористайтеся послугами будівельного порталу RABOTNIKI.UA для пошуку кваліфікованого фахівця. Інструкцію для новачків, як користуватися сервісом, можна знайти в Центрі підтримки. А задати додаткові питання адміністратору через зворотний зв'язок.