В останні роки більш поширеним стало застосування фундаментних блоків стін при будівництві приватних будинків і виробничих споруд. Інформація актуальна на 2025 г. Їх використовують в основному для зведення фундаменту і будівництва підвальних приміщень. Іноді, завдяки швидкості монтажу ФБС, з них викладають і основні стіни гаражів і технічних приміщень.
Вибирати ФБС потрібно враховувати призначення конструкції і якість грунту, так як від цього залежить розмір, необхідний для установка. На ринку представлено кілька основних видів таких блоків. Всі вони мають стандартну висоту 60 см, а відрізняються по довжині і перетину. По довжині бувають-90 см, 120 см, 240 см, а розміри перетину – 30 см, 40 см, 50 с, 60 см.але всі виготовлені з щільного бетону із залізною арматурою і відповідають ГОСТу.
Для побудови підвальних приміщень майстри вважають за краще використовувати фундаментні блоки стін завдяки їх позитивним якостям:
- простота монтажу;
- висока міцність;
- витримують великі навантаження;
- універсальність застосування;
- довгий час служби;
- стійкість до низьких температур;
- невелика витрата будівельного розчину.
Єдиним недоліком таких панелей можна назвати те, що вони вимагають обов'язкової гідроізоляції і теплоізоляції.
Перед початком основних робіт по монтажу блоків ФБС проводиться розчищення території, наноситися розмітка, викопуються котловани або траншеї. Що саме, залежить від проекту будинку. Дно вирівнюється, покривається гравієм або піском у вигляді подушки. Вони засипаються в кілька підходів і обов'язково трамбуються.
Монтаж блоків фундаментних стін, через їх важкої ваги, завжди здійснюється за допомогою спеціального будівельного крана. Тому без допомоги фахівців не обійтися. Виконувані ними роботи поділяються на кілька етапів:
1. Установка маякових блоків-ставляться по кутах і перевіряються рівнем.
2. Натяжка причалки-служить для рівності рядів при кладці.
3. Установка першого ряду ФБС - ставиться на попередньо нанесений 2 см шар розчину. Всі вертикальні шви заливаються цементом.
4. Монтується необхідну кількість рядів. При цьому кладка проводиться вразбежку, через кожні 4 ряди робиться обв'язка для міцності конструкції.
Запам'ятайте! Ні в якому разі не починайте будівництво фундаменту на покритій водою або снігом поверхні.
Установка ФБС дуже схожа на укладання цегли, а ціна за роботи в основному залежить від площі фундаменту і розмірів самих плит. Так як до робіт залучається кран і будівельники, то ціна буде вище. На неї впливають ще й також фактори:
- ціна матеріалу;
- кількість використовуваного розчину;
- вартість армування;
- ціна оренди спецтехніки;
- оплата праці робітників.
На нашому сайті ви знайдете пропозиції від фірм і приватних підприємців, які в найкоротші терміни збудують підвал або цокольний поверх фундаментними блоками стін, здадуть в оренду спецтехніку. Вони допоможуть з покупкою і доставкою будматеріалів. При великих обсягах надається знижка.
Середня ціна 548 грн/шт. на основі прайс-листів від 51 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: