Перед жителями приватних будинків і дачників дуже гостро стоїть питання проведення стічних комунікацій. Інформація актуальна на 2024 г. У цьому на допомогу прийдуть фахівці, які викопають яму під каналізацію або туалет. Залежно від частоти використання і кількості проживаючих людей, залежить вид обраної вигрібної ями. Вони можуть бути герметичними і без дна. У других воно, звичайно, є, але служить фільтром - пропускає рідину і затримує тверді відходи.
Найважливіше - правильно вибрати місце для копки вигрібної ями. Існують такі норми СНиП щодо її розташування:
- на відстані не менше 12 м від житлового приміщення;
- не ближче 1 м до паркану;
- до дерева дистанція становить 4 м, до куща – 2 м;
- до господарських будівель повинно бути не менше 4 м;
- до джерела води повинно бути 30-50 м, в залежності від грунту.
Якщо яма викопується під туалет на дачі і використовується рідко, то підійде конструкція без дна. Єдине, що потрібно врахувати - розташування грунтових вод. Вони не повинні підходити ближче 2,5 м до поверхні. Під каналізацію краще використовувати герметичну ємність. Процес їх побудови однаковий, крім пристрою дна. У герметичній конструкції воно заливається бетоном. Основні роботи при монтажі:
1. Викопуємо котлован потрібного розміру.
2. Зміцнюємо стіни. Для цього використовують цегляну кладку, пластикову ємність, бетонні кільця.
3. Прокладаємо стічні труби під кутом.
4. Встановлюємо вентиляцію.
5. Утеплюємо котлован і трубопровід.
На сьогоднішній день в Одеса фахівці з Копці ям пропонують встановити для зливу септик. Вони бувають трьох видів:
- однокамерний;
- двокамерний;
- багатокамерний.
Завдяки специфіці пристрою септика очищення стічних вод буде відбуватися природним шляхом, а витрати на вивезення відходів набагато зменшитися.
Дуже часто при прокладанні водопроводу, газопроводу або каналізації потрібно прокласти траншеї. Їх основне завдання-запобігання пошкодження труб. Найчастіше використовують для цих цілей техніку. Але бувають моменти, коли простір або якість грунту не дозволяє її підігнати, тоді проводиться копка ям вручну. При цьому майстри використовують окопи трьох видів:
1. Прямокутні зі стінами в 90 градусів, яким необхідно обов'язкове зміцнення.
2. У вигляді трапеції з нахилом стін в 45 градусів. Вони вимагають великої площі проведення робіт.
3. Змішаний. Застосовують в місцях Близького знаходження грунтових вод.
Ці техніки використовують і при викопуванні траншей під фундамент будинку.
Часто під час установки паркану доводиться вдаватися до Копці ям під стовп. Зробити такі поглиблення лопатою дуже складно - при великій глибині дуже маленький діаметр. Тому майстри використовують ручний бур, який дуже полегшує процес. Глибина викопуються отворів стандартно становить 1/3 від довжини самого стовпа.
На нашому сайті ви знайдете величезну кількість пропозицій на проведення земляних робіт від фірм і приватних підприємців. Вони пропонують виконати копку ям вручну, а ціни виставляють за 1 куб. Більш точну ціну майстер назве після огляду території, так як на зміну вартості впливають: обсяг і терміни виконання робіт, якість грунту, ширина, глибина і складність конструкції.
Середня ціна 516 грн/м.куб. на основі прайс-листів від 57 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: