Шлакоблок вважається найдешевшим і екологічним будівельним матеріалом. Інформація актуальна на 2025 г. Технологічно правильний процес кладки допоможе зменшити його недоліки, тому для зведення стін будівлі найкраще скористатися послугами професіоналів. На порталі VSERABOTNIKI.COM ви можете дізнатися вартість кладки шлакоблоку, а також знайти фахівця, який якісно виконає всю роботу.
Кладка стін шлакоблоком: нюанси роботи
Будівля, виконане з шлакоблоку, може прослужити довгі роки, якщо правильно підійти до його зведення. Є кілька нюансів, які потрібно враховувати під час підготовки і роботи з матеріалом:
- Правильна підготовка фундаменту. Його потрібно виконати з максимально рівною поверхнею, також його ширина повинна бути трохи ширше самих блоків.
- Гідроізоляція. Так як цей матеріал може вбирати вологу, то між фундаментом і першим рядом шлакоблоку потрібно встановити шар гідроізоляції. Це може бути мастика або розчин на бітумній основі або ж звичайний руберойд.
- Армування. Щоб підвищити міцність стін, використовують армуючу сітку. Це може бути спеціальна сітка для кладки або ж арматурний каркас. Армування проводять не для кожного ряду: обов'язкової обробки вимагає 1-й ряд кладки, потім кожен 4-й, а також дверні та віконні прорізи.
- Перевірка рівності стін. Перевіряють рівність ряду шнуром відразу після закінчення укладання. Це необхідно для уникнення нерівностей в подальшому.
- Відразу потрібно визначитися, чи буде зовнішня обробка шлакоблоку чи ні. У разі, якщо все залишиться так як є, відразу виконуйте кладку шлакоблоків під розшивку. Після кожного ряду необхідно пройтися по шву, поки він не затвердів, спеціальної закругленою паличкою. Також щоб шви були більш привабливими, на етапі замішування цементу в нього можна додати сажу. Тоді шви будуть темного кольору.
- Використовуйте миючий засіб для додавання в цементний розчин. Така хитрість допоможе збільшити його пластичність.
Кладка шлакоблоку: процес роботи
Які пристосування необхідно заздалегідь підготувати для роботи:
- будівельний рівень і кельму;
- молоток
- будь-шнур, що допомагає вирівнювати ряди;
- висок;
- спеціальний шаблон для правильного укладання блоків;
- порядовка;
- дискова пила або ножівка.
Після підготовки всіх інструментів і замішування бетону в бетономішалці або руками, починають роботу з укладання блоків. Процес роботи виглядає наступним чином:
- На фундамент викладають розчин не більше півтора сантиметра, розрівнюють.
- Заздалегідь натягують шнур уздовж фундаменту і по ньому кладуть перший ряд.
- Вирівнюють блоки за рівнем, простукуючи нерівності зворотною стороною кельми.
- Прибирають зайвий цемент, що виліз при укладанні.
- Працювати з наступним рядом починають з кутів. Для цього розпилюють цілий блок навпіл і кладуть по половині. Далі викладають ряд і знову перевіряють рівнем і шнуром його рівність. Далі робота йде за шаблоном.
Кладка шлакоблоку-процес не складний, але краще якщо його будуть виконувати професіонали. Скористайтеся послугами будівельників порталу VSERABOTNIKI.COM. на сервісі ви зможете відразу дізнатися приблизну ціну за роботу кладки шлакоблоку у вкладці розцінки. Точна вартість обговорюється вже конкретно з Виконавцем.
При виникненні будь-яких питань звертайтеся за допомогою до адміністратора. Нам важливий кожен клієнт!